Akredytowane laboratorium badawcze

Analiza pierwiastkowa włosa

Gospodarka mineralna organizmu
Ciało ludzkie zbudowane jest z pierwiastków chemicznych. Każdy z nich pełni istotną rolę, mającą zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Pierwiastki chemiczne odpowiedzialne są za wzrost (cynk, mangan, jod), proces oddychania komórkowego (żelazo, miedź, cynk, kobalt), syntezę tkanki łącznej (miedź) i kości (wapń). Regulują pracę serca (potas), metabolizm węglowodanów i tłuszczów (chrom). Chronią organizm przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (selen). Biologiczna funkcja każdego z nich jest unikalna. Poprzez analizę zawartości pierwiastków chemicznych w organizmie, można dowiedzieć się wiele na temat jego kondycji.

Poza pierwiastkami koniecznymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu istnieją też takie, których obecność w tkankach człowieka jest niepożądana. Narażenie na kontakt z pierwiastkami toksycznymi w życiu codziennym nie stanowi zasadniczego zagrożenia dla życia większości z nas. Niemniej jednak monitorowanie zawartości pierwiastków toksycznych w organizmie bywa pożądane.
Według wielu źródeł, badanie zawartości pierwiastków w organizmie możliwe jest dzięki analizie pierwiastkowej włosa, gdyż istnieje ścisły związek między zawartością pierwiastków chemicznych we włosach a ich występowaniem w organizmie.
W ramach badania Analiza pierwiastkowa włosa oznaczamy zawartość 29 pierwiastków w próbce włosów.
W naszym laboratorium analiza włosa wykonywana jest przez doskonale wyszkolony personel przy użyciu techniki spektroskopowej ze wzbudzeniem plazmowym. Polega ona na wprowadzeniu właściwie przygotowanej próbki włosów do sprzężonej indukcyjnie plazmy i odczytaniu sygnału analitycznego emitowanego przez tę próbkę.

Zalety analizy pierwiastkowej włosa

  • Analiza pierwiastkowa włosa doskonale sprawdza się jako uzupełnienie zdrowego trybu życia i wyraz dbałości o zdrowie.
  • Analiza pierwiastkowa włosa, w konsultacji ze specjalistą, pozwala na ustanowienie indywidualnych zaleceń żywieniowych i suplementacji diety. Pomaga również w oszacowaniu typu oraz skłonności metabolicznych.
  • Próbki do badań bardzo łatwo pobrać.
  • Włosy są bardzo stabilnym materiałem, dzięki czemu można je długo przechowywać oraz przesyłać pocztą jako materiał do badań.
  • Badania można powtarzać w celu skontrolowania zmian w bilansie składników mineralnych i pierwiastków toksycznych w organizmie.

Instrukcja pobierania próbki włosów

  • Do badania potrzebne są włosy z 2 – 3 miejsc, odcięte przy samej skórze, najlepiej z tylnej i tylno-bocznej części głowy.
  • Do badania nadają się włosy na długości 2 – 3 cm od skóry głowy, prosimy jednak przekazywać nam całą długość włosów.
  • Ciężar próbki musi wynosić min. 0.5 g (grubszy pędzelek). Ważne jest aby włosy były ścinane u samej nasady włosa, nie mogą być farbowane, tlenione bądź po trwałej ondulacji.

Wynik analizy pierwiastkowej włosów dostępny jest szybko, najczęściej w ciągu 10 dni roboczych od daty dostarczenia do laboratorium materiału wraz z wypełnionym formularzem. 

Cennik

24 biopierwiastki (normy i proporcje zawartości pierwiastków, znaczenie i rola poszczególnych pierwiastków)
Wapń, Sód, Potas, Fosfor, Cynk, Magnez, Żelazo, Miedź, Molibden, Kobalt, Chrom, Lit, Stront, Nikiel, Mangan, Selen, Wanad, Bor, Bar, Siarka, German, Krzem, Jod, Cyna
CENA: 210 zł
 
5 pierwiastków toksycznych (normy i proporcje zawartości pierwiastków, znaczenie i rola poszczególnych pierwiastków)
Arsen, Rtęć, Glin, Kadm, Ołów
CENA: 120 zł
 
PAKIET 1 (bez norm, proporcji i ról poszczególnych pierwiastków)
24 biopierwiastki, 5 pierwiastków toksycznych
CENA: 190 zł
 
PAKIET 2 (normy i proporcje zawartości pierwiastków, znaczenie i rola poszczególnych pierwiastków)
24 biopierwiastki, 5 pierwiastków toksycznych
CENA: 260 zł

polityka prywatności