Analiza pierwiastkowa włosa

Gospodarka mineralna organizmu

Ciało ludzkie zbudowane jest z pierwiastków chemicznych. Każdy z nich pełni istotną rolę, mającą zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Pierwiastki chemiczne odpowiedzialne są za wzrost (cynk, mangan, jod), proces oddychania komórkowego (żelazo, miedź, cynk, kobalt), syntezę tkanki łącznej (miedź) i kości (wapń). Regulują pracę serca (potas), metabolizm węglowodanów i tłuszczów (chrom). Chronią organizm przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (selen). Biologiczna funkcja każdego z nich jest unikalna. Poprzez analizę zawartości pierwiastków chemicznych w organizmie, można dowiedzieć się wiele na temat jego kondycji.

Poza pierwiastkami koniecznymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu istnieją też takie, których obecność w tkankach człowieka jest niepożądana. Narażenie na kontakt z pierwiastkami toksycznymi w życiu codziennym nie stanowi zasadniczego zagrożenia dla życia większości z nas. Niemniej jednak monitorowanie zawartości pierwiastków toksycznych w organizmie bywa pożądane.

Według wielu źródeł, badanie zawartości pierwiastków w organizmie możliwe jest dzięki analizie pierwiastkowej włosa, gdyż istnieje ścisły związek między zawartością pierwiastków chemicznych we włosach a ich występowaniem w organizmie.

W ramach badania Analiza pierwiastkowa włosa oznaczamy zawartość 29 pierwiastków w próbce włosów.

W naszym laboratorium analiza włosa wykonywana jest przez doskonale wyszkolony personel przy użyciu techniki spektroskopowej ze wzbudzeniem plazmowym. Polega ona na wprowadzeniu właściwie przygotowanej próbki włosów do sprzężonej indukcyjnie plazmy i odczytaniu sygnału analitycznego emitowanego przez tę próbkę.

Zalety analizy pierwiastkowej włosa

 • Analiza pierwiastkowa włosa doskonale sprawdza się jako uzupełnienie zdrowego trybu życia i wyraz dbałości o zdrowie.
 • Analiza pierwiastkowa włosa, w konsultacji ze specjalistą, pozwala na ustanowienie indywidualnych zaleceń żywieniowych i suplementacji diety. Pomaga również w oszacowaniu typu oraz skłonności metabolicznych.
 • Włosy to materiał długoterminowo odzwzorowujący skład pierwiastkowy organizmu.
 • Próbki do badań bardzo łatwo pobrać.
 • Włosy są bardzo stabilnym materiałem, dzięki czemu można je długo przechowywać oraz przesyłać pocztą jako materiał do badań.
 • Badania można powtarzać w celu skontrolowania zmian w bilansie składników mineralnych i pierwiastków toksycznych w organizmie.

Instrukcja pobierania próbki włosów

 • Do badania potrzebne są włosy z 2 – 3 miejsc, odcięte przy samej skórze, najlepiej z tylnej i tylno-bocznej części głowy.
 • Do badania nadają się włosy na długości 2 – 3 cm od skóry głowy, prosimy jednak przekazywać nam całą długość włosów.
 • Ciężar próbki musi wynosić min. 0.5 g (grubszy pędzelek). Ważne jest aby włosy były ścinane u samej nasady włosa, nie mogą być farbowane, tlenione bądź po trwałej ondulacji.

Wynik analizy pierwiastkowej włosów dostępny jest szybko, najczęściej w ciągu 5-10 dni roboczych od daty dostarczenia do laboratorium materiału wraz z wypełnioną ankietą. Materiał dostarczyć można drogą listową, osobiście lub nasz przedstawiciel może przyjechać po jego odbiór (na terenie Poznania). W przypadku przesyłki, Informację na temat otrzymania próbki wysyłamy pocztą elektroniczną. W razie nie otrzymania takiej informacji, uprzejmie prosimy o kontakt.

Cennik

 • 24 biopierwiastki (bez norm i proporcji)

Wapń, Sód, Potas, Fosfor, Cynk, Magnez, Żelazo, Miedź, Molibden, Kobalt, Chrom, Lit, Stront, Nikiel, Mangan, Selen, Wanad, Bor, Bar, Siarka, German, Krzem, Jod, Cyna

CENA: 160 zł

 

 • 5 pierwiastków toksycznych (bez norm i proporcji)

Arsen, Rtęć, Glin, Kadm, Ołów

CENA: 100 zł

 

 • PAKIET 1 (bez norm i proporcji)

24 biopierwiastki, 5 pierwiastków toksycznych

CENA: 190 zł

 

 • PAKIET 2 (normy i proporcje zawartości pierwiastków, znaczenie i rola poszczególnych pierwiastków)

24 biopierwiastki, 5 pierwiastków toksycznych, normy i proporcje zawartości pierwiastków, znaczenie i rola poszczególnych pierwiastków

CENA: 260 zł